19/05/2014

Πρωταθλητής Όμιλος ο Ελληνικός Ιππικός Όμιλος

Με επιτυχία και πολλές συμμετοχές πραγματοποιήθηκε ο τελευταίος 8ος προκριματικός αγώνας πρωταθλήματος υπερπήδησης εμποδίων το τριήμερο, 16 – 18 Μαΐου στο ανοιχτό ιπποδρόμιο του Ολυμπιακού Κέντρου Ιππασίας.

Μία … στροφή πριν από την ανάδειξη των φετινών Πρωταθλητών Υπερπήδησης Εμποδίων, που θα γίνει το τετραήμερο 5 – 8 Ιουνίου στο Ολυμπιακό Κέντρο Ιππασίας στο Μαρκόπουλο, στην κατηγορία Ενηλίκων μεγάλος νικητής μετά από αγώνα διαβάθμισης με έναν ακόμη αθλητή ήταν ο Αλέξανδρος Φουρλής με τον Asjemenou, που είχε τον καλύτερο χρόνο και άπταιστη διαδρομή. Στην 2η θέση ήταν ο Γρηγόρης Βόγλης με την Quelly Briquedalle και στην 3η θέση η Hannah Μυτιληναίου με την Claudia.

Στην Κατηγορία Εφήβων μεγάλη πρωταγωνίστρια ήταν η Μαρίνα Θεοφανοπούλου, που κατέλαβε τις δύο πρώτες θέσεις με τα δύο άλογά της, Oscar du Peron και Quetcha de Chenee.

Στην κατηγορία Παίδων η Σελήνη Ποππ ήταν στην 1η και την 3η θέση με τα δύο άλογά της Arabella και Nilda Rouce, μετά από αγώνα διαβάθμισης. Στην 2η θέση ήταν η Ειρήνη Σπανού  με τον Peron .

Τέλος στην κατηγορία Αμαζόνων (επίπεδο Μικρό 3) νικήτρια αναδείχθηκε η Σήλια Μπελιόγλου με τον Odeon dElle, ενώ ακολούθησαν στην 2η και 3η θέση αντίστοιχα, η Ελένη Θωμαίδου με τον Comeet και η Μαριάννα με τον Risle des Grez.

Πρωταθλητής Όμιλος για το 2014 αναδείχθηκε ο Ελληνικός Ιππικός Όμιλος, η απονομή του οποίου έγινε το Σάββατο το απόγευμα στο Μαρκόπουλο.

Φωτογραφίες από το τριήμερο μπορείτε να βρείτε στη νέα επίσημη σελίδα της ΕΟΙ στο facebook https://www.facebook.com/hefofficial