12/05/2017

Μεγάλες επιτυχίες του τμήματος αυτοάμυνας και Jujitsu του ΑΟΜ, στο Κύπελλο Αττικής JU JITSU

Μαρκόπουλο, 11/5/17

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη το ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΤΤΙΚΗΣ JU JITSU  για το 2017 όλων των κατηγοριών στο Fightingsystem(αγωνιστικό), Duo system (τεχνικές αυτοάμυνας) και Ne Waza (μάχη εδάφους),
στο Κλειστό Γυμναστήριο ‘’Ν.Παξιμαδάς’’ στην Πετρούπολη, το Σάββατο 6 και την Κυριακή 7 Μαίου.
Στο πρωτάθλημα  αυτό έλαβαν μέρος 960 αθλητές συνολικά από όλη την Ελλάδα.

Από το τμήμα αυτοάμυνας και Jujitsu του ΑΟΜ, όπου συνεργάζεται με τον πρωταθλητή σύλλογο Α.Σ. ΛΕΥΚΑΡΟ, έλαβαν μέρος 6 αθλητές όπου κατέκτησαν 6 χρυσά, 2 αργυρά, 8 χάλκινα.

Πιο συγκεκριμένα :
Σιαράβας Χριστόφορος

Στην κατηγορία ‘’Προπαιδικό’’ κατέκτησε την 1η θέση στο fighting system.
Μπαλιούσης Ευάγγελος

Στην κατηγορία -12 ετών κατέκτησε 1η θέση στο fighting system, και στην κατηγορία -15 ετών 3η θέση στο Duo Systemμε παρτενερ τον Κυρίδη Αλέξανδρο και 3η θέση στο Ne Waza.
Δανίλης Σταμάτης

Στην κατηγορία -12 ετών κατέκτησε την 1η θέση στο fighting system και την 2η θέση στο duo system με παρτενέρ τον Κολιαβασίλη Γιάννη.
Κολιαβασίλης Γιάννης

Στην κατηγορία -12 ετών κατέκτησε την 1η θέση στο fighting system και την 2η θέση στο duo system με τον Δανίλη Σταμάτη.
Χαντζής Άγγελος

Στην κατηγορία -12 ετών κατέκτησε την 3η θέση στο fighting system.
Πετούρης Γιώργος

Κυρίδης Αλέξανδρος

Στην κατηγορία -15 ετών κατέκτησε την 1η θέση στο fighting system, την 1η θέση στο ne waza,
 την 3η θέση στο duo system με παρτενερ τον Μπαλιούση Ευάγγελο και την 3η θέση στο duo mix με παρτενέρ την Καλπακίδου Νίκη.
Μάλλη Αθηνά
Στην κατηγορία -18 ετών κατέκτησε την 3η θέση στο fighting system.
Ντάκουλας Γιάννης
Στην κατηγορία -18 ετών κατέκτησε την 3η θέση στο duo system.
Επίσης στο πρωτάθλημα συμμετείχε και ο Πολίτης Βασίλης που κατέκτησε την 4η θέση στο fighting system

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας, στον σύλλογο και τους γονείς για την μεγάλη υποστήριξη.